Wszystkie bestsellery
  • Banner

  • Obecnie brak na stanie
Pierścionek labradoryt naturalny kamień
  • Pierścionek labradoryt naturalny kamień
  • Pierścionek labradoryt naturalny kamień
  • Pierścionek labradoryt naturalny kamień

Pierścionek labradoryt naturalny kamień

M191
Ocena 

Labradoryt minerał z grupy skalenia.

Rozmiar pierścionka
200,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Szybka i tania dostawa

 

Elastyczne zasady zwrotu

 

Bezpieczne zakupy

Opis

Labradoryt nazwa pochodzi od półwyspu Labrador na północnym wschodzie Kanady, gdzie kamień ten został odkryty.

Niektóre minerały z grupy skalenia wykazują piękne efekty optyczne, zwane schilleryzacją. Najbardziej znanymi kamieniami które wykazują zjawisko połysku jest kamień księżycowy i labradoryt. Charakterystyczny pobłysk kamienia księżycowego jest niebieski lub tęczowy, natomiast labradorytu jest poświata zielona, błękitna, fioletowa, żółta, pomarańczowa lub wszystkie jednocześnie.

Charakterystyczna dla labradorytów gra barw w ciemnych odcieniach spowodowana jest interferencją światła odbitego od mikroskopijnych wrostków rożnych minerałów ciemnych rozmieszczonych wzdłuż płaszczyzn łupliwości. Są to zazwyczaj drobniutkie blaszki lub igiełki ilmenitu, hematytu i magnetytu. Odcienie jaśniejsze, zwłaszcza niebieskie, wywołane są odbiciem i interferencją promieni świetlnych na granicy drobniutkich zrostów bliźniaczych labradorytu.

Kamień surowy może wykazywać niewielka poświatę, ale można wzmocnić je poprzez odpowiednie oszlifowanie, nadając mu zazwyczaj szlif kaboszonowy.

Labradoryt występuję w skałach metamorficznych i magmowych, często w bazaltach i gabro. Rzadko znajdowane są kryształy tego minerału, najczęściej odkrywany jest w formie gruboziarnistych skupień.

Labrador jest dziś bez wątpienia najczęściej wykorzystywanym kamieniem półszlachetnym. Stosowany jest najczęściej w pierścionkach, kolczykach, bransoletkach, wisiorkach, broszkach, figurkach, jak również do wyrobu najrozmaitszych przedmiotów ozdobnych.

Według wierzeń ludu Innuitów zorza polarna była kiedyś uwieziona w skalach u wybrzeży obecnej Kanady, tak długo jak dzielny wojownik nie uwolnił jej uderzeniem włóczni. Nieznacznie część zorzy pozostała jednak w skale i to ona jest rzeczywiście odpowiedzialna za zjawisko poświaty labradorytu.

Występowanie: Australia, Finlandia, Kanada, Kostaryka, Madagaskar, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Stany Zjednoczone. Najlepszej klasy kamienia pochodzą z wyspy Labrador(Kanada) i Finlandii, gdzie znany jest pod nazwa spektrolit.

Szczegóły produktu
M191

Opis

Kamień
Labradoryt
Wymiar kamienia
20x10 mm
Waga
6,30 gram
Srebro
925
Opinie

Napisz swoją opinię

Pierścionek labradoryt naturalny kamień

Pierścionek labradoryt naturalny kamień

Labradoryt minerał z grupy skalenia.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku